Inovácie vypredávajú Bratislavu

Inovácie vypredávajú Bratislavu

Bratislava 11. marca (OTS) – Ako majú retaileri reagovať, aby prežili? Potrebujú rýchlo absorbovať a pretaviť do praxe odskúšané riešenia. Práve preto má tretí ročník úspešného medzinárodného festivalu Retail Innovations Conference podtitul: „TOTO FUNGUJE!“ Príďte sa presvedčiť 4. apríla v hoteli Radisson Blu Carlton v Bratislave.

RETAIL INNOVATIONS CONFERENCE počas jedného dňa dá znovu priestor viacerým rečníkom zo Slovenska aj zo zahraničia.

Konferenciu otvorí marketingový expert, profesor Dr. Peter Littmann s možno provokatívnou prezentáciou na tému: Myslíte si, že viete čo v retaili naozaj funguje?“ uvádza Tibor Tabery, retailový analytik a spoluzakladateľ konceptu Retail Innovations Conference.

Zahraniční experti nám predstavia svoj pohľad na aktuálne funkčné riešenia v retaili. To, ako dokážu lokálne koncepty vyhrávať nad diskont lídrami, nám predstaví Sebastian Rennack z LZ Retailytics. Prečo je dôležité myslieť ako zákazník pri každom kroku predajňou vysvetlí Fred Rutgers, najčítanejší holandský retail bloger roku 2018. Günter Geiler z A1 Telekom Austria ukáže, ako POS analytika zlepšuje predaj a hodnotí hypotézy pre nový predajný koncept,“ približuje program Mária Tarišková, spoluorganizátorka konferencie.

Tému novej definície zážitku v retaile na treťom ročníku otvoríme opäť. Budeme hovoriť o retailových príležitostiach v nákupných centrách. O veľkom projekte Stanica Nivy príde porozprávať Igor Valent z HB Reavis. Katarína Paule (Cushman & Wakefield) bude hovoriť o prehľade súčasného retailu, funkčných zmien, trendov a výziev pre nájomcov aj prenajímateľov obchodného centra. Radovan Galamboš, manažér projektu Foodcourt Avion Bratislava z developerskej spoločnosť INGKA Centres (predtým IKEA Centres), predstaví myšlienku tvorby miest na stretnutia v nákupných centrách,“ uvádza Martin Kadleček, spoluorganizátor konferencie.

Zariskovali sme a pokúsili sa vyvolať záujem rečníkov tým, aby predstavili reálne funkčné riešenia aj na lokálnej úrovni. Dôležitý je praktický pohľad na vec a skúsenosť. Veríme, že práve úspešné značky, ako COOP Jednota, Metro či predeti.sk splnia očakávania účastníkov. Rečníci Peter Šipčiak (COOP Jednota Nitra) a Peter Muzika (RECCOM), nám predstavia remodeling supermarketu TEMPO. Miro Kadleček (Predeti.sk) povie niečo k praktickým riešeniam, ktoré retailu pomáhajú rásť. Anežka Kovalíková (METRO Cash & Carry) predstaví príklady úspešných ekologických riešení pre reťazec,“ dodáva Tibor Tabery.

Festival RETAIL INNOVATIONS CONFERENCE je akčný jednodňový event, ktorý už tretím rokom v Bratislave prináša praktické inovácie a trendy, ktoré dlho rezonujú aj mimo retailovej branže. Na minulých ročníkoch účastníkov zaujalo spolu viac ako 30 osobností, medzi nimi Ronny Max, Martin Frank Dirks, Carlo Ratti associati a mnohí ďalší.

III. ročník festivalu inovácií sa koná 4. apríla 2019 v Radisson Blu Carlton v Bratislave.
Viac informácií o programe, speakroch a posledných voľných vstupenkách nájdete na webovej stránke www.retail-innovations.com a https://www.facebook.com/retailinnovationshub/Zdieľať